„Nuo šiandien čia jūsų namai“

„Nuo šiandien čia jūsų namai“

Šiandien Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič iškilmingai atidarė naują Čiužiakampio senelių globos namų pastatą. Įgyvendintas projektas yra vienas svarbiausių Šalčininkų rajono savivaldybės darbų gerinant ir plečiant socialines paslaugas vienišiems ir savimi negalintiems pasirūpinti senjorams.

Šventėje dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič, LR Seimo narė Vilija Filipovičienė, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Šalčininkų rajono mero pavaduotojas Andžej Andruškevič, Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai, seniūnai, Savivaldybės įmonių ir įstaigų vadovai, Senelių globos namų gyventojai.

– Kartais gyvenime taip būna, kad artimieji negali pasirūpinti vyresnio amžiaus žmogumi. Tada reikia pasinaudoti valdiškais namais. Suprantu, kad atėjusieji į senelių globos namus, neturi didelio entuziazmo, tačiau toks yra gyvenimas. Mūsų, valdžios atstovų ,ir jaunųjų pareiga tais žmonėmis pasirūpinti ir jiems padėti. Mūsų neabejingumą savo žmonėms akivaizdžiai įrodo šis įgyvendintas projektas. Savivaldybė visada stengiasi padėti Šalčininkų rajone gyvenusiems, dirbusiems ir į bėdą patekusiems žmonėms. Šis naujas pastatas – labai prasminga dovana mūsų senjorams ir personalui. Šiandien aš su Jumis kartu džiaugiuosi ir tikiu, kad šiuose namuose visada bus jauku, žmonėms čia bus gera gyventi ir dirbti, – sakė meras Zdzislav Palevič dėkodamas visiems, prisidėjusiems prie šio projekto realizavimo. – Linkiu , kad šiuose namuose visada tvyrotų ramybė, optimizmas, susitelkimas. Mes jau 20 metų tikslingai darome viską, kad padėtume žmogui, sukurdami pagalbos ir paramos paslaugas žmonėms su negalia, vyresnio amžiaus žmonėms, tėvų globos netekusiems vaikams. Tęsime šiuos darbus ir toliau. Šiandien atiduodame naudojimui naują pastatą, čia prasidės kasdienis gyvenimas. Gerbiami gyventojai, nuo šiol šie namai – Jūsų namai, – tęsė meras.

Čiužiakampio senelių globos namai savo veiklą pradėjo prieš 20 metų. 1995 metais Senelių globos namai pradėjo veikti buvusio vaikų darželio patalpose. Čia apgyvendinami žmonės, kurie dėl senatvės ar negalios negali savarankiškai gyventi savo namuose, yra vieniši arba jų vaikai ar artimieji dėl objektyvių priežasčių negali prižiūrėti jų namuose, čia taip pat teikiamos ilgalaikės socialinės globos paslaugos. Šiuo metu Senelių globos namuose gyvena 25 asmenys. Iš viso per 20 metų čia gyveno 109 asmenys.

– Gerbiami svečiai ir naujų namų gyventojai, labai džiaugiuosi, kad galiu dalyvauti šių namų senjorams atidaryme. Tikiuosi, kad čia surasite geras gyvenimo sąlygas. Sveikinu merą įgyvendinus labai reikalingą ir reikšmingą projektą, suradus bendrą kalbą su visomis institucijomis siekiant gauti finansavimą šio pastato statybai, – kalbėjo Seimo narė Vilija Filipovičienė.

1982 metais pastatytame pastate gana sunku užtikrinti visus gyventojų poreikius, nors Senelių globos kolektyvas visada kūrė aplinką, kurioje jų globotiniai jautėsi saugiai ir jaukiai. 2013 m. liepos 29 d. buvo pasirašyta sutartis dėl naujų senelių globos namų statybos pagal Lietuvos 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos įgyvendinamą projektą ,,Čiužiakampio senelių globos namų perkėlimas į naujai statomą pastatą“. Beveik dvejus metus trukusių statybos darbų rezultatas – naujas, šiuolaikiškas ir pritaikytas socialiniams poreikiams pastatas, skirtas apgyvendinti 30 asmenų.

Realizuojant projektą ,,Čiužiakampio senelių globos namų perkėlimas į naujai statomą pastatą“ buvo įsigyta visa reikalinga virtuvės, medicininė, vaizdo ir kompiuterinė įranga, medicinos, gyvenamųjų kambarių ir personalo darbo baldai. Svarbus pirkinys, kurio ilgai laukė visa Senelių globos namų bendruomenė, naujas 9 vietų (iš kurių viena pritaikyta neįgaliesiems), 2015 metų gamybos ,FORD Transit markės autobusiukas. Viso projekto vertė – 1 043 000 eurų, iš jų 2 proc. Šalčininkų rajono savivaldybės lėšos.

Naujo pastato pirmame aukšte – poilsio ir svečių lankymo patalpa, virtuvė, valgykla, 3 triviečiai gyvenamieji kambariai žmonėms su sunkia negalia, socialinio darbuotojo ir personalo budėjimo kambarys, sanitariniai mazgai žmonėms su negalia. Antrame aukšte – 9 dviviečiai gyvenamieji kambariai su sanitariniais mazgais, personalo kabinetai. Mansardoje įrengiamas direktoriaus, buhalterio ir kiti kabinetai, o taip pat 3 vienviečiai gyvenamieji kambariai su sanitariniais mazgais, rūsyje – koplytėlė, skalbykla, džiovykla, salė, sandėliai, pagalbinės patalpos. . Pagal projektą pastate įrengtos ventiliacijos, priešgaisrinė ir apsaugos signalizacijos, stebėjimo kameros, žaibosauga, keltuvas. Pastato rūsyje yra atskira koplyčios ir zakristijos patalpa, prie kurių įrengimo prisidėjo Šalčininkų šv. apaštalo Petro parapija.

Čiužiakampio senelių globos namų atidarymo šventėje Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič įteikė simbolinį raktą direktoriui Mečislovui Zareckiui.

– Nuo šios akimirkos naujas pastatas yra iš tikrųjų mūsų, mes esame ne tik šio pastato gyventojai, bet ir šeimininkai. Čia sudarytos puikios gyvenimo ir darbo sąlygos. Ši šventė – tai įsimintinas įvykis ne tik mūsų įstaigai ir gyvenvietei, bet ir visam rajonui, – kalbėjo M. Zareckis kreipdamasis į namų gyventojus ir visą kolektyvą.

Simbolinę naujo pastato atidarymo juostą perkirpo Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Čiužiakampio senelių globos namų direktorius Mečislovas Zareckis, įmonės, atlikusios statybos darbus, atstovas Vitalij Šeško.

Pastatą pašventino Šalčininkų klebonas Vaclav Volodkovič, vikaras Daniel Narkus ir buvęs klebonas Marek Gladki. Po juostos perkirpimo ceremonijos šventės svečiai įėjo į naujus namus apžiūrėti patalpų, kurios netrukus prisipildys gyventojų.