Juodkalnijos institucijų atstovų delegacija lankėsi mūsų globos namuose

2022 m. kovo 16 d. Juodkalnijos institucijų atstovų delegacija lankėsi Čiužiakampio senelių globos namuose. Finansų ir socialinės rūpybos, Ekonomikos plėtros, Infrastruktūros ministerijų atstovai atvyko norėdami iš pirmų lūpų sužinoti ir pamatyti Šalčininkų rajono savivaldybės sukurtą socialinių paslaugų kompleksą Čiužiakampyje – Senelių globos namus ir jų padalinius.

Pasveikinęs atvykusią Juodkalnijos delegaciją Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gžegož Jurgo trumpai apibūdino Šalčininkų rajoną ir pakvietė apsilankyti Senelių globos namų padaliniuose ir įsitikinti, kad sėkmingai įsisavinus ES struktūrinių fondų lėšas nedidelėje gyvenvietėje sukurta kokybiška socialinių paslaugų infrastruktūra, tarnaujanti viso Šalčininkų rajono gyventojų poreikiams.

Senelių globos namų direktorius Mečislav Zareckij papasakojo apie įstaigos valdymą, struktūrą ir išsamiai kalbėjo apie kiekvieno padalinio veiklą, apgyvendinimo tvarką, teikiamas paslaugas. Susitikime dalyvavusi Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Donata Ašmankevičienė kalbėjo apie projektų įgyvendinimo etapus, teikiamas paraiškas, lėšų skyrimą, finansavimo lygmenis, darbų eigą, į projektų įgyvendinimą įtraukiamus kitų sričių specialistus, realizavimo terminus, techninę priežiūrą, įsipareigojimus ir pan.

Mečislavo Zareckio teigimu, šiuolaikiški ir gyventojų poreikiams pritaikyti senelių globos ir savarankiško gyvenimo namai – Šalčininkų rajono savivaldybės tikslingų ir kryptingų veiksmų rezultatas, sėkmingai įgyvendinant ES struktūrinių fondų lėšas. Šiandien trijų šiuolaikiškai atrodančių pastatų istorija ir įgyta patirtis skaičiuojama dešimtmečiu. 2012 m. pastatyti Savarankiško gyvenimo namai, 2015 m. Senelių globos namai, į kuriuos gyventojai persikėlė iš vienaaukščio pastato, 2020 m. suremontuotas ir senasis pastatas.

Juodkalnija apie dešimt metų derasi dėl stojimo į Europos Sąjungą ir kitų šalių patirtis jiems yra svarbi. Apsilankyti Šalčininkų rajone Juodkalnijos specialistams pasiūlė VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra, įvertinusi Šalčininkų rajono savivaldybės socialinės srities projektus kaip labai sėkmingus ir profesionaliai įgyvendintus, rekomendavusi kaip pavyzdinius steigiant socialinės paskirties įstaigas.

Parengta pagal www.salcininkai.lt

Leave A Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *