Globos namų gyventojai dalyvavo Šokio-judesio terapijos užsiėmimuose

 Viešoji įstaiga “Fitonika” įgyvendina Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo 2022 metų patvirtintą psichinės sveikatos stiprinimo prevencinį projektą “Asmenybės psichologinis, emocinis ir socialinis atsparumas: iššūkiai ir sprendimai”. Projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Šalčininkų r. Čiužiakampio Globos namų bendruomene. Siekiama suteikti žinių ir praktinių gebėjimų įveikiant neigiamus psichologinius, emocinius ir socialinius iššūkius darbingo amžiaus asmenims  ir  vyresnio amžiaus žmonėms.

        Globos namų gyventojai dalyvavo Šokio-judesio terapijos užsiėmimuose  „Kūno ir sielos džiaugsmui“. Pajuto  gerą emocinę ir fizinę būklę,  pasitikėjimą ir gyvenimo džiaugsmą. Psichoemociniai mokymai „Mūsų gyvenimo spalvos“ vyresnio amžiaus žmonėms  su psichoterapeute L. Janušoniene padeda stiprinti psichoemocinę, fizinę  ir socialinę sveikatą, mažinti socialinę atskirtį.  Įvertinti, kad gyvenimas visuose amžiaus tarpsniuose yra prasmingas.

          Globos namų darbuotojai dalyvauja psichinės sveikatos stiprinimo teoriniuose ir praktiniuose užsiėmimuose. Psichologai veda psichologinio atsparumo seminarus kaip atpažinti stresorius ir juos valdyti. Darbuotojai  išmoksta  taikyti praktinius metodus mažinančius kasdienę įtampą, didėja  motyvacija sveikatos išsaugojimui. Taikomi praktiniai Šokio-judesio terapijos  „Žadinant kūno išmintį: profesinio perdegimo prevencijai“. Išmokstama  teisingo atsipalaidavimo per judesį ir vaizduotę, kvėpavimą ir meditaciją.

Leave A Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *